Z nadzieją na świt - opowieść o Antoine de Saint-Exupery


Antoine de Saint-Exupéry, któż nie zna tego nazwiska? 
Ktokolwiek zapytany o jego książki od razu wymieni "Małego Księcia".
A jego inne książki? 
Czytaliście je?
 Umiecie choć wymienić tytuły?

Ja do niedawna (wstyd się przyznać!) także nie znałam innych utworów tego pisarza. Przekopując domową biblioteczkę, natrafiłam przypadkiem na inne dzieło Antoine'a: "Ziemia, planeta ludzi". Natychmiast dołączyła do mojej kolekcji książek do przeczytania. I gdy już doczekała się tego momentu, od razu się nią zachwyciłam! Na recenzję książki musicie poczekać, gdyż nadal się nią rozkoszuję :) Od razu zaczęłam szperać w internecie w poszukiwaniu informacji o autorze oraz innych jego książkach. 

Chciałabym abyście i Wy nieco lepiej poznali tego cudownego pisarza. Dlatego dziś polecam Wam audycję do wysłuchania ze strony polskieradio.pl: "Z nadzieją na świt - opowieść o Antoine de Saint-Exupery" KLIK. Dzięki audycji dowiecie się skąd pochodził Antoine, gdzie się wychował, jak trafił do lotnictwa i dlaczego w 1944 r. nie wrócił już ze swojej misji. Pisarz zginął w wieku 44 lat. 

"Przez wiele lat okoliczności śmierci autora "Małego księcia" nie były do końca wyjaśnione. W 1998 roku wyłowiono z Morza Śródziemnego w okolicy Marsylii bransoletkę należącą do pisarza, a kawałki jego samolotu znaleziono 13 lat temu i, dzięki numerom seryjnym, ostatecznie zidentyfikowano 7 kwietnia 2004. Wiadomo, że maszyna wpadła do wody blisko wyspy Frioul, niedaleko Marsylii. Antoine de Saint-Exupery zginął podczas misji bojowej." 
polskieradio.pl

Pozostałe utwory  Antoine de Saint-Exupery: 
  • Poczta na południe (1928)
  • Nocny lot (1931),
  • Ziemia, planeta ludzi (1939)
  • Pilot wojenny (1942)
  • Mały Książę (1943)
  • List do zakładnika (1943)
  • Twierdza (1944, wydana pośmiertnie w 1948)

Czy wiecie, że jego książki można znaleźć w antykwariatach i kosztują ok. 6 zł !! Polecam poszukać w tych internetowych, jego książek jest sporo i są tanie! Ja już zrobiłam zamówienie :) Wyniosło mnie aż 12 zł!

A jak to jest z Wami? Czytaliście inne utwory tego autora? 

Do poczytania i posłuchania po francusku:

Komentarze