Klucz francuski - recenzja książki, której autorka została uwiedziona przez francuski styl


Opis książki:
Autorka tej książki została uwiedziona. Winowajca: słynny francuski styl, lecz Joanna Nojszewska znalazła innych „poszkodowanych” i razem rozpracowali, na czym on polega. O najważniejszym francu­skim towarze eksportowym mówią Polacy zako­chani we Francji i – dla kontrapunktu – Francuzi zakochani w Polsce. Gośćmi są między innymi: Andrzej Seweryn, Andrzej Chyra, Marek Bień­czyk, Paulina Młynarska oraz Maciej Zień. Moda, kino, wino, muzyka, kulinaria, uciechy codzienno­ści, nigdy niepublikowane wspomnienia i aneg­doty, czyli trzynaście apetycznych wywiadów, w przerwach zaś – frywolitki – mniej lub bar­dziej frywolne skojarzenia, które za bardzo nie odbiegają od tematu głównego (zostanie m.in. rozwiązana zagadka słynnych francuskich pi­żam). A dla praktycznych – praktyczne francu­skie adresy.

Moja opinia:
Jest to bardzo ciekawa książka, w której znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji na temat Francji. Każda historia jest inna i w innym świetle pokazuje Francję i francuską kulturę. Szczególnie ciekawe wydały mi się historie osób które poznawały Francję kilkadziesiąt lat temu, zwłaszcza jeśli wrażenia z tego kraju zestawiane były z Polską lat 60. czy 70. Poznacie historie aktorów, dziennikarzy, projektantów mody. Każda z osób jest inna i inaczej odkrywała francuską kulturę, a to sprawia że książka jest różnorodna i wyjątkowa. "Klucz Francuski" zawiera bardzo interesujące wspomnienia, które można przeczytać w jeden wieczór lub delektować się dzieląc książkę na każdego z rozmówców. W książce znajdziecie na prawdę wiele zaskakujących historii! Dodatkowo autorka książki jako przerywnik między wywiadami umieściła frywolitki, które są lekkie i przyjemne i szczególnie umilają lekturę.
Mnie książka urzekła. Polecam!

Jeśli jesteście ciekawi:
Co najbardziej urzekło i nadal urzeka we Francji bohaterów książki? 
Czego we Francji i Francuzach nie lubią? 
Jakie są ich ulubione miejsca i potrawy? 
Za co tak kochają francuską kulturę? 
Jakie są najciekawsze adresy w Paryżu do których koniecznie trzeba zajrzeć?

Koniecznie zajrzyjcie do książki lub fragmentów wywiadów poniżej:

Fragment wywiadu z Andrzejem Sewereynem znajdziecie tutaj a z Maciejem Zieniem TUTAJ.

A czy Wy czytaliście kiedyś klucz francuski? Który z wywiadów najbardziej Wam się podobał?

Komentarze

 1. Miałam w planach zakup tej książki. Po Twojej recenzji na pewno to uczynię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło to słyszeć, uważam że warto :) Daj znać jak już przeczytasz jakie są Twoje wrażenia :)

   Usuń
 2. Dlaczego doba ma tylko 24h?? Kiedy ja mam czytać to wszystko? Zapowiada się bardzo interesująco! Dzięki za polecenie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wiem, mam ten sam problem! :( Ale ta książka akurat nie jest zbyt obszerna i można czytać na przykład jeden wywiad co jakiś czas :)

   Usuń
 3. Jak widzę recenzje to już wiem, że na pewno kupię.

  OdpowiedzUsuń
 4. „Klucz francuski” Joanny Nojszewskiej do kupienia najtaniej na stronie wydawnictwa Czarno na białym http://www.wydawnictwocnb.pl/ksiazki/5/Klucz-francuski---Joanna-Nojszewska

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz