TOP 5 najlepszych sposobów nauki francuskiego KWIECIEŃ

 1) Komiksy - uważam, że jest to świetny sposób nauki języka obcego, dodatkowo przyjemny :) O komiksach, które polecam pisałam TUTAJ. Moje serce podbiła Josephine, mam wszystkie 3 części i chciałabym żeby takich komiksów powstawało więcej.. :) Ostatnim odkryciem jest też Bob i Bobette, komiks, w którym mamy więcej tekstu i słówek których możemy się nauczyć.

2) 7 jours sur la planète - reportaże TV5Monde opisujące najważniejsze wydarzenia całego tygodnia na świecie, które trwają ok. 30 min. Dodatkowo znajdziecie ćwiczenia do nagrań na różnych poziomach np, TUTAJ. Ćwiczenia szczególnie dobre dla osób na B2 i przygotowujących sie do DALF'a. Co jest dodatkowo istotne, przy okazji każdego reportażu zapraszany jest gość, który dodatkowo objaśnia dane wydarzenia np. z punktu widzenia ekonomii, socjologii. Na egzaminie DALF C1 mamy do czynienia właśnie z takimi nagraniami.


3) Reussir le DALF C1/C2 - książka o której pisałam już kilka razy i poraz kolejny chcę ją Wam polecić. Książka idealna dla osób, które chcą się zapoznać z egzaminem, zobaczyć jak wyglądają części egzaminów, dane ćwiczenia. Co najważniejsze jest to kopalnia wiedzy na temat technik pisania rozprawek, esejów, wskazówek i porad dot. egzaminu. Książka przygotuje Was do egzaminu od zasad teoretycznych już po praktyczne ćwiczenia z jakimi zetkniecie się na egzaminie.


4) FluentU - blog poświęcony nauce języka francuskiego, na którym znajdziecie wiele wskazówek jak uczyć się szybko i efektywnie. Bardzo dużo postów i informacji także ze stronami, z których warto się uczyć. Zajrzyjcie koniecznie na 25 Basic French Phrases You’ve Gotta Know to Survive,  6 YouTube Channels with Authentic French Videos That’ll Have You Feeling Like a Native.


5)  Pinterest - znajdziecie tam wiele przydatnych materiałów i odnośników do stron, które warto śledzić, ucząc siebie ale i innych. O stronach, na które warto zaglądać pisałam TUTAJ. Oprócz ciekawych materiałów do nauki słówek czy gramatyki znajdziecie tam również wiele pięknych zdjęć zachęcających do podróżowania po Francji a także do nauki francuskiego :)A jakie są Wasze hity i sposoby nauki francuskiego? :)

Komentarze

  1. Polecamy Państwa uwadze nasze sposoby na naukę angielskiego!
    Więcej informacji na: http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz