Karl Lagerfeld se dessine, czyli Karl Lagerfeld rysuje siebieDzisiaj mam dla Was krótki wpis z bardzo ciekawym filmem do obejrzenia. Jest to film Karl Lagerfeld se dessine, czyli dosłownie tłumacząc Karl Lagerfeld rysuje/maluje siebie. Można trafić na  inne polskie tłumaczenie tego tytułu jako: Karl Lagerfeld - szkice z życia. Film trwa ok 50 min. i jest świetnym sposobem na posłuchanie francuskiego oraz poznanie bliżej tej ciekawej postaci ze świata mody. 

Karl Lagerfeld urodził się w 1933 r. w Hamburgu, w Niemczech. I tu chapeau bas (fr. czapki z głów), pomimo swojego wieku jest ciągle aktywny! Karl jest dyrektorem artystycznym domu mody Chanel oraz m.in. kieruje włoskim domem mody Fendi. 

W tym filmie Karl jednocześnie rysuje i opowiada o swoim życiu.  Myślę, że warto posłuchać jak opowiada o sobie, znajdziecie tam wiele ciekawych słówek no i macie okazję osłuchać się z francuskim. Poniżej także ten sam filmik z angielskimi napisami: (i chińskimi ;))

Niedługo ukaże się również książka, do której rysunki wykonał Karl Lagerfeld, a jest to książka "Czar Chanel". Warto się przyjrzeć tej książce chociażby ze względu na same szkice projektanta. Za jakiś czas na pewno ukaże się u mnie recenzja tej książki, nie mogłam się powstrzymać i oczywiście już ją zamówiłam!

Znalezione obrazy dla zapytania czar chanel


A jak Wam podoba się film o Lagerfeldzie i co myślicie o książce "Czar Chanel"? 

Komentarze

  1. Wszystko mi się bardzo podoba a książka dla kobiety jest idealna :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz