Książki z Francją w tle - moja lista + recenzje

Witajcie,

Czy udało Wam się już wybrać prezenty dla Waszej rodziny? Jeśli nie, ciągle macie kilka dnia aby coś wybrać. Mam nadzieję, że moja lista poniżej ułatwi Wam wybór.
Kolejność jest przypadkowa, nie umiem określić która z książek jest najlepsza. Każda z nich jest inna - wyjątkowa. Z pewnością przybliży Waszym najbliższym francuską kulturę i zachęci do bliższego zapoznania się z tym pięknym krajem :)

Klucz Francuski - Joanna Nojszewska
"Moda, kino, wino, muzyka, kulinaria, uciechy codzienno­ści, nigdy niepublikowane wspomnienia i aneg­doty, czyli trzynaście apetycznych wywiadów" - moją recenzję znajdziecie TUTAJPatrcycja Todo "Moja Francja" 
"Dlaczego Francuzi chodzą w dżinsach do opery? Jak topią wszy w perfumach? Czy chętnie korzystają z pomocy znachorów? Czy zdrada małżeńska może być sportem narodowym? Dlaczego Francuzi chcą mieć żony ze wschodu? I co to jest tożsamość beznarodowa w kraju, w którym je się żaby?""Spóźnieni kochankowie" Wiliam Wharton
"Jack-biznesmen-porzuca świat interesów, aby znów malować ulice Paryża i żyjąc jak kloszard. Spotkanie z Mirabelle, niewidomą, siedemdziesięcioletnią kobietą, odmienia całe jego życie".
Moja recenzja TUTAJ.


"Mój Paryż Moja Miłość" Paulina Wnuk-Crepy
"Prawdziwa historia Pauliny, która przylatuje do stolicy Francji z pustym portfelem i głową pełną marzeń o karierze modelki. Paryż wita ją gigantycznymi korkami, natrętnymi podrywaczami i wygórowanymi cenami. Znalezienie mieszkania okazuje się wyzwaniem, a bariera językowa i dystans paryżan utrudniają zawieranie nowych znajomości. Czy nieznana nikomu dziewczyna odniesie sukces w światowej stolicy mody?"
Moja recenzja
Karen Wheeler i jej sielskie życie we Francji
"Pełne humoru perypetie brytyjskiej recenzentki mody, która odstawia na bok szpilki Manolo i rozpoczyna życie na francuskiej prowincji."
MOJA RECENZJA"Nigdy nie będę Francuzem", Mark Greenside
"Jest to historia Amerykanina, który chcąc nie chcąc jedzie ze swoją dziewczyną na wakacje do Bretanii. Ona mówi świetnie po francusku, on praktycznie nie zna języka.. Amerykanin dziwi się na ile sposobów Francuzi umieją utrudniać życie i nie jest wcale przekonany ani do Francuzów, ani do języka francuskiego."
RECENZJA


A czy Wam udało się przeczytać je wszystkie? Dodalibyście coś do mojej listy?


Komentarze

 1. "Paryżanka" Amelie Sobczak - Sabre - historia Polki w Paryżu :)
  No i oczywiście seria "Merde!" Clarke Stephen :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Merde! - uwielbiam :)

   Usuń
  2. Paryżanki nie czytałam, dziękuję za polecenie! Może sprawię sobie pod Choinkę :)

   Usuń
 2. Ja sobie sprawiłam na świąteczny prezent książkę Pauliny, podobno czeka już na mnie w Polsce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to super! Książka Pauliny jest super! :)

   Usuń
 3. Część książek znam, pozostałe muszę nadrobić.
  Dodałam do polecanych adres Pani bloga na swoim blogu. Pozdrawiam www.francjafrancuski.blogspot.fr

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz