Osłuchaj się z francuskim oglądając D&CO : une semaine pour tout changer


D&CO : une semaine pour tout changer to wydłużona (prawie dwugodzinna) wersja programu D&Co o dekoracji wnętrz (la décoration intérieure), a właściwie o całkowitej przemianie często zaniedbanych wewnątrz domów. Jest to francuski program nadawany przez M6, który możecie obejrzeć na ich stronie lub po prostu na youtube.


Wersja krótsza D&Co, ogoło 50 min, odcinki:

Jest to bardzo ciekawy program, dzięki któremu poznacie słownictwo związane z budownictwem, dekoracją wnętrz czy odnawianiem mieszkania. Możecie także powtórzyć bardziej podstawowe słownictwo osłuchując się z nazwami pomieszczeń czy przedmiotów w mieszkaniu.

To ile pieniędzy zostanie przeznaczone na odnowienie domu czy mieszkania, zależy od tego ile rzeczy właściciele oddadzą na stowarzyszenie, 1kg=100 euro.

Program jest naprawdę ciekawy a zmiany w domach i mieszkaniach zachwycają! No i oczywiście łączymy przyjemne z pożytecznym, oglądając ciekawy program i ucząc się nowych słówek :)
A Wy lubicie oglądać programy o dekorowaniu wnętrz i ich całkowitej przemianie?

Jeśli szukacie podobnych programów o innej tematyce zajrzyjcie do pozostałych postów:
- program związany z modą i zakupami, TUTAJ
- program związany z gotowaniem i przyjmowaniem gości TUTAJ

Komentarze

 1. Oglądałam często amerykański odpowiednik tego programu ;) chętnie wzięłabym się za oglądanie, tylko najpierw ktoś musiałby przestawić dobę na 48h ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wiem, też mam z tym problem i takie samo życzenie ;)

   Usuń
 2. Nie jest to mój ulubiony program, ale faktycznie idealny sposób do nauki nowych słówek :) Dobrze, że o nim napisałaś!

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię :) Właśnie nie interesuje mnie jakoś wystrój wnętrz sam w sobie, żebym się tym pasjonowała, ale lubię oglądać takie programy, kiedyś pamiętam (100 lat temu...) że był jakiś taki program w Polsce i że go prowadziła któraś z uczestniczek BigBrothera, możliwe to? A np. w Kuchennych rewolucjach i ich hiszpańskim odpowiedniku mój ulubiony moment to ten, w którym pokazują wygląd restauracji "przed" i "po" :)) Chętnie obejrzę program, który rekomendujesz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja się podpisuję! Tego typu programy zawsze oglądam dla końcówki, która oczywiście jest poprzedzona sporą dawką reklam :) Mam nadzieję, że znajdę chwilkę dla polecanego przez Ciebie programu, w końcu każda forma nauki jest jak najbardziej wskazana :)

   Usuń
 4. fajnie, ze zamieszczasz wpisy z takimi programami tematycznymi - to dobry sposób na naukę słowek - mialas dobry pomysl z tym cyklem zastanawiam się jeszcze nad inną tematyką i ciekawa jestem co będzie następne :) a czy nadal istnieje program "europa da sie lubic" we Francji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Merci :) Nie, tego programu już dawno nie ma we francuskiej telewizji.

   Usuń

Prześlij komentarz