Kilka nowości z ostatniego tygodnia - wymowa, słownictwo i gesty

Bonjour!
Dzisiaj mam dla Was kilka ciekawych stron i linków. Mam nadzieję, że Wam się spodobają! :)


Prononcer.net - świetna strona, na której posłuchamy różnicy w wymowie poszczególnych dźwięków, liter czy wyrazów. Autor bloga skończył studia lingwistyczne i został profesorem języka francuskiego w Japonii. Blog poświęcony jest ćwiczeniu wymowy, gdzie przedstawione są różne głoski a także poznacie ciekawe słownictwo np. potoczne. 
Posłuchajcie np. jaka jest różnica w wymowie samogłosek nosowych tutaj. Zajrzyjcie koniecznie także do zakładki Progression na blogu autora. Na blogu znajdziemy także zakładkę francais facile dla osób początkujących. Wiele z wpisów autora uzupełnionych jest nagraniami czy fragmentami różnego rodzaju filmów i programów francuskich. 

10 Gestes et expressions françaises - Czy wiecie jakie gesty wykonują Francuzi w czasie rozmowy i co one oznaczają? Obejrzyjcie koniecznie filmiki na Youtube (jest ich mnóstwo):

www.espacefrancais.com -  zajrzyjcie koniecznie na tę stronę, gdzie znajdziecie mnóstwo ćwiczeń i objaśnień słówek oraz gramatyki. Polubcie także tę stronę na FB. Tam co jakiś czas publikowane są zamienniki potocznie stosowanych angielskich słów np. :
A Wy możecie podzielić się jakimiś ciekawymi nowymi stronami? :)


Komentarze

 1. Jeśli się nie mylę, to ten pierwszy blog o wymowie prowadzony jest przez mężczyznę ;) dzięki za podrzucenie adresu- przyda się!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach no tak, nie wiem czemu założyłam że jest kobietą ;) Dziękuję, już poprawiłam! :)

   Usuń
 2. Madame Frenglish, sam nie wiem, dlaczego, ale uwielbiam połączenie francuskiego z angielskim. Mimo że sam po francusku nie mówię, jeszcze! Muszę nadrobić bloga, jak znajdę jakieś pytania po lekturze, to nie zawaham się ich postawić! :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz