Potiche - Żona doskonała recenzja filmu

Opis filmu:
Suzanne (Catherine Deneuve) jest żoną bogatego przemysłowca, który żelazną ręką kieruje fabryką parasolek. Swoją żonę sprowadził do roli uległej pani domu, która skrzętnie wypełnia codzienne obowiązki i służy mu jako luksusowa ozdoba. Pewnego dnia pracownicy fabryki buntują się przeciwko szefowi i biorą go za zakładnika. Nagle rodzinne i biznesowe sprawy spadają na barki Suzanne, która ku zaskoczeniu wszystkich ujawnia nieznane dotąd oblicze swojej kobiecości - energiczne, przebojowe i zniewalające. Przy okazji na światło dzienne wychodzi wiele skrzętnie skrywanych rodzinnych tajemnic...

Zwiastun:

Moja opinia:
Jest to francuska komedia Francois Ozon z 2010 r. Podczas oglądania filmu może nie będziecie śmiać się do łez, ale film na pewno warto obejrzeć ze względu na obsadę aktorską: Catherine Deneuve, Gerard Depardieu i Fabrice Luchini. Komedia utrzymana w klimacie lat 70, którą bardzo przyjemnie się ogląda. Ciekawie przedstawiona została także rola Suzanne, która z pani domu przeistacza się w kobietę sukcesu i która radzi sobie lepiej niż jej mąż... 

Film ogląda się przyjemnie a momentami będziecie zaskoczeni rozwojem sytuacji i wydarzeniami. Polecam tym, którzy są fanami kina francuskiego, ale także tym którzy nie znają twórczości Francois Ozon. Tworzy on na prawdę świetne i różnorodne filmy, na pewno napiszę Wam wkrótce o jego innych filmach, które warto obejrzeć.

Gdybym miała ocenić film w skali od 1 do 10, dałabym mu 6 :) 

Słowo potiche może oznaczać wazę, wazon ale także figuranta.

A Wy lubicie filmy Francois Ozon?:)

Komentarze

  1. Nie wiem, jak to się stało, że nie widziałam tej komedii! Nadrobię w najbliższym czasie :)
    Nie przeczytałam recenzji książki Pauliny, ponieważ nie chcę sobie zdania wyrabiać zanim sama po nią nie sięgnę a jeszcze poprzedniej nie skończyłam. Jak przeczytam, to wtedy porównamy opinie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Koniecznie musisz nadrobic! A co do ksiazki Pauliny, calkiem ciekawe podejscie :) czesto mozna przeczytac negatywne opinie o ksiazce czy filmie po czym okazuje sie ze Nan sie akurat podoba! Chociaz ksiazke Pauliny polecam :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz