Brytyjski serial Peep Show - dla osłuchania się z różnymi akcentamiPeep Show – brytyjski serial komediowy. Opowiada on o dwóch mężczyznach, których różni praktycznie wszystko, a którzy dzielą zaledwie dwa wspólne zainteresowania – fascynacja kobietami i poszukiwania nowych przygód erotycznych. Serial został wielokrotnie nagrodzony, otrzymał między innymi nagrodę dla najlepszej komedii na British Comedy Awards w 2006 roku oraz otrzymał nagrodę BAFTA w kategorii "najlepsza komedia sytuacyjna" w 2008 roku. (Wikipedia).

Moja opinia:
Peep Show opowiada o losach: Mark'a Corrigan (David Mitchell), który ma stałe zatrudnienie przez większość odcinków i jest raczej spokojną osobą oraz Jeremy'ego "Jez" Usbourne (Robert Webb), bezrobotny, który chce zostać muzykiem nie posiadając zbytnych zdolności w tym zakresie. Mieszkając razem przeżywają różne ciekawe, śmieszne historie. 

Serial oglądałam już jakiś czas temu, na dodatek dwa razy :) Na początku nie byłam przekonana, ale później wciągnęłam się już kompletnie.  Serial polecił mojemu chłopakowi pewien Brytyjczyk bardzo dawno temu. Uważam, że serial jest świetny. Jest mnóstwo zwrotów akcji i ciekawych sytuacji z jakimi muszą zmierzyć się bohaterowie. Niektórzy z aktorów mają bardzo ciężki brytyjski akcent, więc trzeba się przyzwyczaić i osłuchać. Serial ogląda się na prawdę przyjemnie. A Ci, którzy chcą się osłuchać z różnymi akcentami angielskimi - na pewno się nie zawiodą.

A jeśli myślicie, że Peep Show, zgodnie z dosłownym tłumaczeniem tytułu będzie zawierać jedynie erotyczne czy rozbierane sceny, będą zawiedzeni... ;) 

Odcinki trwają 25 minut i znajdziecie je spokojnie na YouTube. Całość liczy 8 sezonów.
Poniżej 1 odcinek:


A Wy znacie ten serial?

Komentarze