MOOC Réussir ses études en français - dla planujących studia we Francji i nie tylko


Od 6 lipca dostępny będzie darmowy kurs: MOOC Réussir ses études en français, szczególnie przydatny dla osób, ktore planują rozpocząć studia we Francji. Rejestracja dostępna jest pod tym linkiem: http://mooc-ref.net/#inscription. Tam znajdziecie też więcej informacji o samym programie. Kurs odpowiedni dla osób, które znają francuski co najmniej na poziomie B1.

Kurs trwa 4 tygodnie. Celem kursu jest przygotowanie Was przed przyjazdem do Francji, w tym jak znaleźć zakwaterowanie, jak zarządzać pieniędzmi, lepiej poznać uniwersytet i jak zorganizować swoje studenckie życie tip.

 PROGRAM
1 tydzień: pomoc w przygotowaniu podróży ze swojego kraju, od zakwaterowania po wskazówki praktyczne dotyczące podróży.

2 tydzień: MOOC towarzyszy w naszych pierwszych krokach we Francji, w mieście i uniwersytecie.

3 tydzień: zapoznanie się z systemem szkolnictwa wyższego we Francji i zapoznaniem się z funkcjonowaniem studiów na uniwersytecie (kalendarz, rodzaje zajęć).

4 tydzień: podsumowanie wszystkich informacji.

Myślę, że program może być świetny dla osób, które planują studia we Francji, ale także dla tych którzy po prostu chcą dowiedzieć się czegoś więcej. Ja zapisałam się tak z ciekawości, więc będę Was informować jeśli pojawi się coś ciekawego. I czy informacje rzeczywiście będą praktyczne i przydatne.

A czy Wy planujecie studia we Francji? Albo chociaż wyjazd na Erazmus? :)

Komentarze

Prześlij komentarz