Jak wygląda część ustna egzaminu DELF B1, DELF B2 i DALF C1 - Filmy

Instituto Cultural Francés Sevilla przygotwuje do egzaminów DELF i DALF i na swoim kanale youtube umieścił filmiki prezentujące część ustną z poszczególnych poziomów. Możecie zobaczyć jak wygląda i czym się różni część ustna na DELF B2/DALF C1. Jak wygląda prezentacja? Co i w jakiej kolejności powinniśmy zaprezentować? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Koniecznie obejrzyjcie filmiki! Osoby egzaminowane mówią z wyraźnym hiszpańskim akcentem, ale nie to jest najważniejsze jak się prezentują a co Wy możecie z tych prezentacji wyciągnąć :) Zwróćcie uwagę to w jakiej kolejności prezentują temat, jakich słów używają (szczególnie ważne są connecteurs logiques) i na jakie pytania muszą odpowiedzieć.

Poniżej znajdziecie przykładowe filmiki z 3 poziomów:

C1


B2B1


Pozostałe nagrania znajdziecie na oficjalnym kanale ICF - Instituto Cultural Francés Sevilla.

A jak Wam idą przygotowania do egzaminów czy sprawdzianów? :)


Komentarze

 1. fajne przydatne rady dla chcących zdawać ów egzamin:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Obejrzałam B1 (innych nie, żeby jakoś zostać z poziomem.. ;) i faktycznie mają akcent hiszpański :D I na początku myślałam, ha, ale zdenerwowany ten chłopak... Ale potem pomyślałam, że ojojoj, żebym ja była TYLKO tak zdenerwowana jak on na moim egzaminie ;)
  Ja mam ogólnie huśtawki nastrojów francuskich ;) Czasami myślę sobie, eee, spoko, na pewno zdam i w ogóle czym ja się martwię, ale czasami odczuwam bardzo duży stres, muszę się jakoś zrelaksować chyba, a nie tylko ciągle uczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...chciałam powiedzieć, że obejrzałam B2!

   Usuń
  2. tak właśnie się trochę zdziwiłam :) Oj ja też chciałabym być tak "zdenerwowana" jak oni ;) I chyba z nastrojami też mam tak jak Ty, chociaż im bliżej egzaminu tym mi się wydaje że pójdzie mi beznadziejnie.. ;/ i ciągle czekam na wyznaczenie egzaminu ustnego, obawiam się że z dnia na dzień będe musiała lecieć na ustny!

   Usuń

Prześlij komentarz