TOP 5 – MARZEC

Co miesiąc będę Wam przedstawiała moją listę 5 stron/blogów/filmów etc., z których warto uczyć się francuskiego. Oto moja lista w tym miesiącu:

   1. Comme une Francaise – blog/vlog Geraldine, której stałam się wielką fanką! Jest to moje odkrycie tego miesiąca. Geraldine jest Francuzką i w przyjemny, i ciekawy sposób nauczy Was wielu przydatnych słów i zwrotów, m.in. jak kupować chleb, zamawiać kawę, jak nazywają się różne kosmetyki, wskaże Wam najczęściej popełniane błędy  etc. W przepiękny sposób opowiada o francuskiej kulturze i zwyczajach. Blog prowadzony jest po angielsku, nie musicie więc się obawiać jeśli nie rozumiecie jeszcze doskonale francuskiego ;)

Geraldine o sobie: Géraldine Lepère is a French language and lifestyle expert who is 29 years old, and helps expat women integrate in France. With her blog and her programs, she gives self-confidence and guidance to thousands of women willing to enjoy their new life.

2.     Chez Jerome – na stronie znajdziecie mnóstwo linków/materiałów czy ćwiczeń, które pomogą Wam w nauce francuskiego. Strona świetna szczególnie dla osób przygotowujących się do egzaminów Delf czy Dalf, szukających ćwiczeń ze słuchu np. na poziomie C1 czy po prostu aktualnych informacji o Francji.

Jerome o sobie : Bienvenue sur mon blog ! Professeur et coordinateur pédagogique à l'Institut français Milano, je partage avec vous mes centres d'intérêt : lectures, actualité, se préparer au Delf/Dalf, chansons, histoire etc. Bonne découverte !!


3. Shut up and go - Damon and Jo mają swój kanał na YouTube ale prowadzą także blog podróżniczy, tam też możecie poczytać co warto zobaczyć np. we Francji. Damon and Jo są młodymi Amerykanami, Damon jest nauczycielem francuskiego w Nowym Jorku, spędził rok w Paryżu a Jo jeden semestr. W filmikach przekazują na luzie swoją wiedzę na temat języka francuskiego jakiego nie nauczycie się z książek!


Więcej na temat Damon'a i Jo dowiecie się także z filmika nagranego przez wspomnianą już wcześniej "Comme une Francaise". Tam też znajdziecie sposoby na naukę francuskiego.
4. Norman - Zajrzyjscie koniecznie na kanał Norman na YouTube lub jego stronę http://www.normanfaitdesvideos.com/. Myślę, że o Norman można powiedzieć, że jest komikiem a jego filmiki na pewno Was rozśmieszą. Poznacie także francuskiego poczucie humoru i zobaczycie z czego śmieją się Francuzi. Norman mówi dość szybko dlatego jego filmiki polecam przede wszystkim osobom na poziomie średniozaawansowym lub zaawansowanym. Jest to na prawdę ciekawy i przyjemny sposób nauki! 


   5. France TV éducation - świetna edukacyjna telewizja, dzięki której oprócz francuskiego możecie poznać historię Francji czy innych państw. Znajdziecie tam tematykę bardziej poważną, np. dotyczącą zagłady Żydów, tematykę ekonomiczną dotyczącą płatnych urlopów. Filmiki są krótkie ale łatwe do wysłuchania. Znajdziecie tam wiele krótkich filmików także dla dzieci.


A Wy znacie podobne strony/kanały na YouTube, z których przyjemnie uczy się francuskiego? Znacie te podane przeze mnie? 
Komentarze

  1. dzięki za linki do tych kanałów - czy osoby początkujące też znajdą coś dla siebie? ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jasne, że tak :) osobom początkującym polecam szczegolnie 1,3 i 5. Jestem pewna że z przyjemnością będziesz się uczyla z filmików comme une Francaise i Damona i Jo :)

      Usuń

Prześlij komentarz