Moja nowa pasja - joga

W ostatnich latach nastąpił prawdziwy boom na jogę. Szacuje się, że w USA jogę ćwiczy już 18 mln osób w Polsce natomiast ok. 30 tysięcy. Powstaje coraz więcej szkół jogi, wydawane są nowe książki na temat zbawiennego wpływu jogi na ciało i umysł człowieka.

Praktykowanie jogi ma prowadzić do absolutnej harmonii umysłu i emocji, cielesności i duchowości. Nie jest to, więc sport, jak każdy inny.

Podchodziłam do jogi początkowo dość sceptycznie. Ot, jakaś nowa moda, która przybyła do nas z zachodu.. Aż w końcu wygrała we mnie ciekawość, poszłam na pierwsze zajęcia. Byłam przerażona, ponieważ wiem, że nie jest wystarczająco rozciągnięta (albo wcale), bałam się, że nie dam sobie rady. Na szczęście nauczyciel jest tolerancyjny i dostosowuje ćwiczenia do poziomu grupy. Rodzajów zajęć jest również tak wiele że można znaleźć coś dla siebie, możemy wybierać między innymi jogę dla początkujących, zaawansowanych, dla kobiet, dla kręgosłupa itd.

Co daje joga?


Ćwicząc jogę zyskujemy większą sprężystość, swobodniejsze ruchy, jesteśmy lepiej rozciągnięci. Wzmacniamy nasze mięśnie, dzięki czemu stajemy się szczuplejsi. Wyrabiamy w sobie nawyk prawidłowej postawy, prostujemy się, nie wykrzywiamy kręgosłupa. Joga to także umiejętność oddychania, co uspokaja człowieka. Człowiek uwalnia się od stresu i napięć dnia codziennego. Zapomina o problemach, relaksuje się.

Czy Wy próbowaliście już jogi?
To już dzień 4 wyzwania blogowego:
 

Komentarze

  1. Też ostatnio zaczęłam przygodę z jogą i polecam wszystkim :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz